6. ročník projektu VIANOČNÝ DOBRÝ SKUTOK

Aj tento rok sa môžete zapojiť aj vy.

Tento rok až 106 DETÍ, vo veku od 2 do 16 rokov, z troch Centier pre deti a rodinu v Košiciach a Sokoľanoch, združené pod názvom ZEM DETÍ, a zo Zariadenia núdzového bývania pre týrané matky s deťmi a Útulok, Adlerova 4, Košice už s nadšením pripravujú svoje vianočné želania za pomoci svojich vychovávateliek a sociálnych pracovníkov.

Tieto želania nám odovzdajú do 30.11.2023.

Následne 1.12.2023 od 9.00 hod jednotlivé želania odfotíme a uverejníme v príspevkoch.

Ak sa budete chcieť zapojiť, kúpiť dieťaťu jeho vysnívanú hračku (nové hračky), či inú vec, napíšete sa pod fotku vami zvoleného želania.

Je možné darovať podľa priania aj užívané hračky, hlavne ak pôjde o niečo cennejšie. Podmienkou je, že musia byť čisté, úplne funkčné, kompletné, nepoškodené.

My vám v správe následne poskytneme meno vychovávateľky, adresu kde je dieťa umiestnené a telefónne číslo.

Budete môcť dieťaťu jeho želanie odniesť osobne, ale aj poslať. Poprípade po dohode aj doniesť k nám a my ich odovzdáme. Je to na vašom rozhodnutí.

Zároveň – ak máte doma vlastné detičky a chcú sa zapojiť, môžete vyzdobiť krabicu napr. od topánok. Vložiť do nej vianočné prianie, drobnosti ako napr. farebný papier, nožnice, farbičky, ceruzky, šablóny na obkresľovanie rôznych vzorov, postavičiek, zvieratiek, ponožky, sladkosť, drobnosti ktoré uznáte za vhodné. Podľa slov vychovávateliek, deti sa potešia každej maličkosti.

Veríme, že takto spolu pred Vianocami dokážeme urobiť aj tento rok radosť v detských očkách.

Ďakujeme, že ste s nami! 💞