Dôležitý oznam

OTVÁRAME naše ZBERNÉ MIESTO.

Adresa: Mlynárska 15, Košice. Vchod z pravej strany budovy, zelené dvojdvere. V čase otváracích hodín bude označené našim logom. Otváracia doba: Vždy vo štvrtky od 22.4.2021. V čase od 14.00 do 18.00 hod.

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE A PODMIENKY DAROVANIA:

Z hygienického hľadiska veci berieme iba:- ČISTÉ, NEPOŠKODENÉ, FUNKČNÉ, SÚČASNÉ

Nevyžadujeme bloček z čistiarne!

Z hľadiska nášho zamerania na RODINY S DEŤMI a RODINY S DEŤMI SO ZDRAVOTNÝM POSTINUTÍM, ktoré sa ocitli v nepriaznivej sociálnej situácii

NEBERIEME :- veci po starších ľuďoch, pri všetkej úcte k vašim starým rodičom alebo zosnulým/nenoste nám veci po starých rodičoch, zosnulých manželoch či manželkách.- oblečenie staršie ako 5 rokov.
– opotrebené, špinavé veci, fľakaté, poškodené /napr. nefunkčný zips, chýbajúce gombičky, deravé/, staré oblečenie a obuv.
– NEBERIEME ANI : obleky, kravaty, staré košele, blúzky, tesilové nohavice, dámske kostýmy, dlhé dámske a pánske kabáty, kožuchy, plavky, lodičky na vysokých opätkoch. Na tieto veci nemáme odbyt ani v obchodíku ani darovaním ich nemáme komu posunúť.NIE JE O NE VôBEC ZÁUJEM!

Všetky tieto veci NEBERIEME a budú vám VRÁTENÉ pri preberaní! Veci pri preberaní kontrolujeme z dôvodu, že nám už boli darované veci aj smradľavé, zafajčené, zatuchnuté, plesnivé, prepotené, špinavé, staré, poškodené, nefunkčné. Takéto veci nepreberieme a budú vám vrátené. Tieto veci patria do kontajnera. My ich musíme triediť a na naše náklady odvážať z nášho zberného miesta.

ZOZNAM VECÍ, KTORÉ BERIEME IBA SEZÓNNE: konkrétne /leto- oblečenie pre deti, ženy a mužov: detské body s krátkym rukávom, dupačky bez rukávu, tričká s krátkym rukávom, tielka, krátke nohavice, sukne dlhé aj krátke, dámske a dievčenské šaty, rifle – /neberieme rifle zvonáče/, legíny, tepláky, teplákové súpravy, tenké pyžamá a košele, župany, kardigany, mikiny a mikiny na zips, softshellové mikiny, tenké športové bundy, karnevalové masky, spodné prádlo, ponožky, podprsenky.
– obuv: botasky, sandálky, balerínky, topánky iba na nízkom opätku /neberieme tzv. štekle/, papuče, pracovná obuv, gumáky
– ruksaky, kabelky-súčasné, kufre, peňaženky, cestovné a školské tašky, bižutéria
– detské postieľky, detské kočíky, detské stoličky na kŕmenie, hojdacie kresielka, chodáky, hracie deky, kolotoče nad posieľku, spacie vaky, perinky, detské nosiče a šatky, mantinely do postieľky, detské obliečky a plachty, detské paplóny a vankúše, deky, vaničky, detské fľaše a poháre, detské sušené mlieka /aj otvorené ale v záruke, plienky, látkové plienky, detská drogéria a kozmetika /aj otvorené ale v záruke.
– HRAČKY: nepoškodené, funkčné, kompletné: spoločenské hry, zvukové hračky, bábiky, autíčka, bárbiny, skladačky, lego, puzzle, kočíky pre bábiky, detské knihy, edukačné hračky, detské kolobežky, trojkolky, bicykle, hojdačky…atď.
– drogériu a kozmetiku, parfumy /aj otvorené ale v záruke
– čokoľvek z kuchyne: šálky, poháre, taniere, hrnce, misky, príbor, nože, váhy…..atď
– malé funkčné elektrospotrebiče : kanvice, žehličky, fény, kulmy, mikrovlnky, toustovače, hriankovače, šľahače, mixéry, krájače, vysávače, dvd prehrávače, televízory … atď.
– domácnosť: paplóny a vankúše, obliečky, plachty, uteráky a osušky, záclony, závesy, prehozy, deky, utierky, obrusy, chňapky, zástery, malé koberce … atď.

Nie všetky veci z darov sú umiestňovanév Charity shope Košice. V prípade potreby poskytujeme rodinám operatívnu pomoc či už darovaním oblečenia, hračiek, postieľky, kočíka, veci do domácnosti…atď. Zostávajú v našom zbernom mieste a čakajú na svojho budúceho majiteľa, aby sme mohli poskytnúť pomoc adresne, v danom čase, podľa konkrétnych potrieb rodiny s deťmi v núdzi.