PROJEKT VIANOČNÉ BALÍKY 2020

PROJEKT VIANOČNÉ BALÍKY. ???2020

Tento projekt je už našou tradíciou.
Budeme ho realizovať každý rok počas celej doby našej existencie.
Osvedčil sa a spĺňa svoj účel v plnom rozsahu.
Tento rok ide o 4. ročník projektu Vianočné balíky.

Vyzbierané peniažky, do 15.12.2020, z tržieb v Charity shope Košice na Mlynskej 17 vo dvore od 9:30 do 16.00 hod, ale aj z finančných príspevkov, môžete prispieť v akejkoľvek výške na účet nášho
OZ S NAMI DRUHÝM vo Fio banke,
IBAN SK92 8330 0000 0023 0129 2106,
použijeme na tento účel:

Potravinové balíky na prípravu štedrovečerného menu. Počet balíkov do jednej rodiny pôjde v závislosti od počtu členov v rodine.
Jeden balík bude obsahovať:
1 kg kapusta kyslá,
1 pár klobáska,
1 sáčok hríby sušené,
2 kg zemiaky na šalát,
1 ks majonéza,
1 ks zmes do zemiakového šalátu 0,7 l,
1 kg aljašskej tresky mrazenej,
1 ks olej 1 l,
1 ks medik Medvedík,
1 ks oplátky,
1 ks salonky,
1 ks 400 g linecké koláčiky.

Počet balíkov t. j. koľko rodín od nás dostane potravinovú pomoc, sa bude násobiť podľa vyzbieraných peniažkov, preto ešte nevieme ich konečný počet.
Nateraz máme vybraných predbežne 70 rodín. Vybrali sme rodiny, ktorých deti navštevujú Spojenú školu Vojenská, Spojenú školu Vyšné Opátske, od terénnych sociálnych pracovníkov UPSVaR, zo zariadení núdzového bývania a z našej evidencie. Keďže naše OZ sa zameriava na ľudí v zlej sociálnej situácii a aj na ľudí so zdravotným postihnutím, väčšina týchto rodín má člena so zdravotným postihnutím. Príjem rodiny nedosahuje výšku životného minima.

Zbierka trvanlivých potravín a drogérie naďalej trvá až do 18.12.2020. Tie prerozdelíme rodinám k vianočným balíkom. Ak sa však vyzbiera od darcov viac trvanlivých potravín a drogérie ako pre 70 rodín, budeme počet rodín ktorým poskytneme pomoc navyšovať, hoci nebudú príjemcom nášho vianočného balíka.
Ďalšie potrebné informácie uverejníme k tomuto projektu neskôr.

? Ďakujeme, že ste s nami! ?
Poprosíme vás aj o zdieľanie ❤️