PROJEKT VIANOČNÉ BALÍKY

PROJEKT VIANOČNÉ BALÍKY 2020- KONEČNÝ POČET VIANOČNÝCH POTRAVINOVÝCH BALÍKOV 95 KUSOV.

Po projekte Mikuláš 2020 pre nás ďalší „mega“ projekt, vzhľadom na naše možnosti. Ale robíme to s láskou, vnútorným presvedčením a vedomím, že aj vďaka našej činnosti, ale aj vašej účasti, budú mať rodiny všetko potrebné na prípravu štedrej večere + trvanlivé potraviny a drogériu, ktorú im prerozdelíme z vašich darov. Naše potravinové balíky sú špecifické. Obsahujú všetky ingrediencie na prípravu štedrovečerného menu.

Jeden balík obsahuje :
1 kg kapusta kyslá
1 pár klobáska
1 sáčok hríby sušené
3 kg zemiaky na šalát
1 ks majonéza
1 ks zmes do zemiakového šalátu 0,7 l
1 kg mrazená ryba
1 ks olej 1 l
1 ks medik Medvedík
1 ks oplátky
1 ks salonky
1 ks 400 g linecké koláčiky.

Vybrali sme rodiny, ktorých deti navštevujú Spojenú školu Vojenská, Spojenú školu Vyšné Opátske, od terénnych sociálnych pracovníkov UPSVaR, zo zariadení núdzového bývania, z evidencie miestnych úradov a z našej evidencie.
Naše OZ S nami druhým sa zameriava na rodiny s deťmi v zlej sociálnej situácii a na rodiny s deťmi so zdravotným postihnutím. Príjem týchto rodín nedosahuje výšku životného minima. Alebo príjem rodiny presahuje životné minimum o pár eur, napriek tomu rodina žije v núdzi a nemá peniaze na základné životné potreby.

Nákup potravín do vianočných potravinových balíkov začneme priebežne počas nasledujúcich dvoch týždňov, z vyzbieraných peniažkov v Charity shope Košice na Mlynskej 17 vo dvore od 9:30 do 16.00 hod, ale aj z finančných príspevkov, ktoré ste už poslali a ešte stále môžete prispieť v akejkoľvek výške na účet nášho OZ S NAMI DRUHÝM vo Fio banke, IBAN SK92 8330 0000 0023 0129 2106.

Každé euro pomôže.

Vyhlásená zbierka trvanlivých potravín a drogérie naďalej trvá až do 18.12.2020.

Ďakujeme, že ste s nami!
Ďalšie dôležité informácie k tomuto projektu uverejníme neskôr.